Japońskich szkołach nie znajdziesz woźnych. Zamiast tego, szkoły uczą uczniów sprzątania po sobie. Każdego dnia organizowany jest czas, by uczniowie sami zorganizowali klasy, umyli podłogi i łazienki. Uczy to podopiecznych szacunku i odpowiedzialności.

regex.info

Japończycy modyfikują swoje ciała. I znowu wydaje się to dosyć powszechne, ale czy słyszeliście kiedyś o czymś takim jak obwarzanek na głowie ? Jest to modyfikacja na czole, która wygląda jak wielki obwarzanek nad oczami. Wkładają sobie również kulki pod skórę na rękach. Organizowane są tu obwarzankowe imprezy, na których ludzie pokazują swoje guzy na czołach. Guzy te powstają poprzez wstrzyknięcie płynu w czoło.

doyuknow.info

To, że Japończycy się od nas różnią jest powszechnie wiadome,ale czasami te różnice stają się po prostu dziwactwami. Spójrzmy np. na Muzeum Kupy. Muzeum to znajduje się w Tokio i w całości poświęcone jest kupie. Mają tam czapki, które wyglądają jak kupa, przeróżne rzeczy wyglądające jak kupa oraz gigantyczną toaletę. Można w niej skorzystać z wielkiej ślizgawki. Mają tam również maskotkę przebraną za kupę. Jest także możliwość ulepienia z gliny własnej kupy na pamiątkę.

time.com/Asahi Shimbun via Getty Image
time.com/Asahi Shimbun via Getty Image

Następnym punktem są automaty. Możecie powiedzieć, że automaty to zwyczajna sprawa i macie rację, ale nie w tym przypadku. Te automaty oferują : sałatę, ryż, piwo, baterie i pornografię. Można w nich również kupić używaną kobiecą bieliznę.

xpatnation.com

Wiecie pewnie, że Japończycy zawsze zdejmują buty przed wejściem do domu. Kładą duży nacisk na higienę.
Toalety są dosyć niehigieniczne, więc używają specjalnych kapci tylko do toalety i jej najbliższego otoczenia. Dodatkowo wiele Japońskich łazienek nie ma oddzielnych pryszniców, co oznacza, że podłoga jest często mokra.

Wikipedia

Jeżeli to nie jest wystarczająco przerażające to pamiętajcie,że Japonia jest wiodącym krajem w technologii robotów. Naukowcy tworzą roboty wyglądające i zachowujące się bardzo podobnie do ludzi. W Japonii otwarto również pierwszy hotel obsługiwany przez roboty. W recepcji wita nas kobieta-android i robot-recepcjonista. Niedługo ludzie znajdą się na bruku, a roboty przejmą całą robotę.

nbcnews.com

Japonia ma również dosyć rzadkie i nietypowe potrawy do zaoferowania. Można tutaj znaleźć lody, o któryś nigdy byś nawet nie pomyślał. Mają takie smaki jak ; krabowy, węgorzowy, curry, wieprzowy, kurczakowy i więcej. Można nawet dostać lody o smaku piwa.

onlyinjapan.tv

Hadaka Matsuri to festiwal nagości na który przybywają tysiące Japończyków który pozbywają się ubrań. Robią to ponieważ wierzą oni w starożytne wierzenie według którego nagi mężczyzna ma większą szansę na szczęście przez cały rok.

jpninfo.com
jpninfo.com

Za mało o wyglądzie? Ok to sprawdźmy Ganguro. Jest to dość osobliwy styl wśród dziewczyn. Zaczyna się od mocnej opalenizny i ostrego makijażu w białych i czarnych kolorach wokół oczu i ust. Do tego dochodzą farbowane blond włosy i jasne kolory skóry. Niektórzy opisują to jako rebelię wobec tradycyjnej kultury. Jest to przebieranka, rodzaj Cosplayu w którym dziewczyny są wysmarowane makijażem. Po nocnej imprezie wracają do domu, zmywają make up i rano grzecznie maszerują do pracy lub do szkoły.

akibanation.com

Mają również dosyć dziwne restauracje. Znacie jedzenie w puszce, prawda? Używacie tego jak nie macie czasu iśc do sklepu. Z tym, że w Japonii jest restauracja o nazwie Mr. Kanso, w której serwują tylko puszkowane jedzenie. Nie ma tam żadnego menu tylko długie półki, na których znajdują się puszki. Wybierasz, którą chcesz a potem obsługa otwiera i przygotowuje ją dla Ciebie.

mrkanso
weirdjapan.org

Ostatnio dużo mówi się o restauracji w której 2 piękne dziewczyny siedzą na blacie w spódniczkach i czekają na klientów. Przychodzisz do restauracji, wybierasz pozycje z menu i płacisz. Korzystanie z tej restauracji to czysta przyjemność. W dosłownym znaczeniu. Niestety nie istnieje taka restauracja. Była to tylko inscenizacja do filmu dla… tych filmów. No wiecie. Co też jest dziwne.

11 nietypowych rzeczy które można spotkać w Japonii
2.3 (46.53%) 49 głosów

Close Menu
Sprawdź też:
10 antygwałtowych rzeczy które powstały specjalnie dla kobiet które pragną…